• 021-28421706(گویا)
  • 09125228704
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
نرم افزار مدیریت کلینیک پوست مو زیبایی لیزر
آموزش گام به گام نرم افزار کلینیک یار
(نسخه 3.5)
 
امروزه بهره مندی از نرم افزار کسب و کار برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ امری ساده محسوب می شود و اين نرم افزارها دسترسی به فن آوری که در گذشته دور از دسترس بود را ساده کرده‌اند. اين نرم افزارها نه تنها يک مزيت رقابتی هستند بلکه موجب صرفه جويی در پول و زمان می شوند. در عين حال با حذف هرگونه خطای انسانی، اين نرم افزارها به مديريت کسب و کار به طور بسيار موثر کمی می‎کنند.
ساختار نرم افزار کلینیک یار بسیار ساده و کاربر پسند طـراحی شده است و برای کار کردن با این نـرم افـزار نیازی به داشتن دانش کامـپیوتری خاص نیست، در نـتیجه پزشک ، دستیار و منشی می توانـند به راحـتی با نرم افـزار کار کرده و از مزايی آن بهره منـد شوند. این نرم افزارمی تواند در كمترين زمان بيشترين بازدهی زمـانی را داشته باشد تا پزشك به راحـتی بتواند به هنگام كار بر روی بيمار، اطلاعات و رونـد كاری خود را تـوسط كامـپيوتر بايگـانی نمايد.
مرحله اول: معرفی کلینیک

اولین مرحله در کارکردن با این نرم افزار معرفی کلینیک یا مطب می باشد. از منوی معرفی، گزینه معرفی کلینیک را انتخاب نمایید. در فرم باز شده اطلاعات مورد نظر را وارد کنید و سپس روی دکمه ثبت تغییرات کلیک نمایید.
 
Image
Image
مرحله دوم: معرفی پزشک


مرحله دوم معرفی پزشک می باشد. از منوی معرفی، گزینه معرفی پزشک را انتخاب نموده سپس در فرم باز شده ابتدا دکمه جدید را کلیک نمایید و اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و در انتها دکمه ثبت و ذخیره را کلیک کنید. توجه: وارد نمودن درصد پزشک ضروری می باشد حتی اگر درصد آن صفر باشد.
Image
Image
مرحله سوم: تعریف گروه درمان

در این مرحله مجددا از منوی معرفی گزینه تعریف گروه درمان را انتخاب نموده، سپس در فرم باز شده دکمه جدید را کلیک نمایید. نام گروه درمان مورد نظر را وارد کرده و سپس دکمه ذخیره را کلیک کنید. در صورت  نیاز به اصلاح یکی گزینه های قبلا وارد شده، آن گزینه را انتخاب نموده و دکمه اصلاح را کلیک نمایید، پس از اصلاح گزینه مورد نظر دکمه ذخیره را کلیک کنید. 
Image
Image
مرحله چهارم: تعریف موارد درمانی

در این مرحله بعد از انتخاب گزینه تعریف موارد درمانی از منوی معرفی، در فرم باز شده ابتدا دکمه جدید را کلیک کنید، سپس از قسمت گروه درمان، گروه درمان مورد نظر (که در مرحله قبل معرفی کرده بودید) را انتخاب نموده سپس در قسمت های بعدی، نام درمان مورد نظر، هزینه پایه و هزینه تخصصی را وارد کرده و در نهایت دکمه ثبت تغییرات را کلیک نمایید. برای حذف و یا اصلاح درمان های وارد شده ابتدا درمان مورد نظر را انتخاب نموده و سپس از دکمه های حذف و ویرایش که در جلوی هر درمان وجود دارد استفاده نمایید.
Image
Image
مرحله پنجم: معرفی کاربران سیستم

در این مرحله از منوی معرفی گزینه فرم تعریف کاربران سیستم را انتخاب نمایید. در فرم باز شده ابتدا دکمه جدید را کلیک نمایید و سپس نام کاربری و کلمه عبور را وارد کرده و در آخر دکمه ذخیره را کلیک کنید. سپس با استفاده از دکمه دسترسی که در جلوی نام هر کاربر وجود دارد سطح دسترسی هر کاربر به قسمت های مختلف برنامه را تعیین نمایید. 
Image
Image
Image
مرحله ششم: معرفی معرف در سیستم

در این مرحله گزینه معرفی معرف در سیستم را از منوی معرفی انتخاب نمایید. در فرم باز شده ابتدا دکمه جدید را کلیک نموده و سپس نام معرف و درصدی که به آن تعلق می گیرد را وارد کرده و سپس دکمه ذخیره را کلیک کنید.
Image
Image
مرحله هفتم: معرفی بخش ها

در این مرحله از منوی معرفی گزینه فرم معرفی بخش ها را انتخاب نموده، دکمه جدید را کلیک کرده، نام بخش و مخفف بخش را وارد نموده و دکمه ذخیره را کلیک کنید.
Image
Image
مرحله هشتم: معرفی سریع بیمار

در مرحله هشتم گزینه فرم معرفی سریع بیمار را از منوی معرفی انتخاب نمایید. در فرم باز شده دکمه جدید را کلیک کنید، اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس دکمه ثبت و ذخیره را کلیک کنید. همچنین می توانید از طریق گزینه تکمیل مشخصات بیمار در منوی معرفی، مشخصات کامل بیمار را وارد نمایید.
Image
Image
Image
Image
مرحله نهم: جستجوی پرونده

از این مرحله به بعد شرح طریقه ثبت درمان و پرداخت های بیمار می پردازیم. ابتدا از روی صفحه اصلی دکمه جستجوی پرونده را کلیک کنید. در فرم باز شده در صورتیکه بیمارتان را قبلا معرفی کرده اید می توانید در قسمت جستجو نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه یا شناسه بیمار را جستجو کرده و بیمار مورد نظر خود را انتخاب نمایید. اما اگر بیمار جدید داشتید می توانید از دکمه ثبت جدید که در گوشه سمت چپ بالای فرم قرار دارد بیمار جدید را معرفی نمایید (توضیح داده شده در مرحله هشت). 
Image
Image
بعد از جستجو و انتخاب بیمار مورد نظر، از طریق گزینه های موجود در جلوی نام بیمار ابتدا روی گزینه درمان دو بار کلیک می نماییم تا فرم مربوط به درمان باز شود. در این فرم نام بیمار و نام پزشک معالج وجود دارد، بنابراین شما فقط باید از جدول سمت چپ نام درمان مورد نظر را انتخاب نموده و روی فلش قرمز یا سبز دوبار کلیک نمایید تا درمان وارد جدول پایین صفحه شود، بعد از این که درمان یا درمان های مورد نظر را انتخاب کردید دکمه ذخیره و ثبت را کلیک کنید. 
Image
بعد از ثبت درمان و بسته شدن فرم آن، از فرم جستجوی پرونده روی گزینه حساب دوبار کلیک نمایید تا فرم صورتحساب بیمار باز شود. در این فرم تمام درمان های بیمار و میزان پرداخت های بیمار برای شما آورده شده است. در صورتیکه پزشک بیمار شما یک نفر باشد می توانید از طریق دکمه "پرداخت همه" واقع در گوشه سمت چپ بالای فرم، تمام درمان های بیمار را به صورت یکجا پرداخت نمایید، در غیر اینصورت برای پرداخت جداگانه هر درمان، از دکمه پرداخت واقع در جلوی هر درمان، استفاده نمایید. با کلیک کردن این دکمه فرم پرداخت صورتحساب بیمار باز می شود و شما می توانید به راحتی پرداختی های بیمار را ثبت نمایید.  
Image
Image
مرحله دهم: سیستم نوبت دهی 

در صفحه اصلی نرم افزار تعدادی اتاق وجود دارد که هرکدام دارای سیستم نوبت دهی جداگانه ای می باشند. با کلیک بر روی قسمت وقت ملاقات قسمت نوبت دهی باز می شود. ابتدا از قسمت تقویم (شماره 1) تاریخ مورد نظر را انتخاب نموده سپس از قسمت جستجوی نام بیمار (شماره 2) نام بیمار مورد نظر را جستجو نموده و در مرحله سوم روی نام بیمار کلیک نمایید (شماره 3). سپس ساعت مورد نظر را انتخاب نموده و روی فلش خاکستری رنگ کلیک نمایید تا در این قسمت نام بیمار ثبت شود (شماره 4). برای کنسل نمودن وقت روی قسمت کنسل شود روبروی نام بیماری که باید وقتش کنسل شود کلیک کنید (شماره 5). 
Image
Image
مرحله یازدهم: انواع گزارش های کارآمد 

شما می توانید از طریق منوی گزارش انواع گزارش های مربوط به کارکرد پزشکان و دستیاران بر حسب درصد، کارکرد کلینیک بر حسب نوع درمان و .... را داشته باشید.
Image